Як відрізнити вентиль від засувки?
Засувки та вентилі можна заслужено вважати найбільш популярними видами запірної арматури, яка використовується з метою максимально швидкого перекриття потоку робочого середовища. Популярність обладнання викликана можливістю його використання в самих різних галузях промислової діяльності, а також використанням в процесі виробництва найрізноманітніших матеріалів.
Для багатьох людей відрізнити вентиль від засувки може бути проблематично, тому в даному матеріалі ми розглянемо це питання більш детально і постараємося відповісти на наступні питання:
- Яка різниця між вентилем і засувкою?
- Що краще вибрати?
Особливості використання вентилів
Найчастіше вентилі відрізняються порівняно невеликими габаритами щодо засувок аналогічного діаметру. Більш того, зважаючи на свою конструкції запірний орган переміщується з меншим зусиллям, що є незаперечною перевагою запірного клапана з ручним керуванням. Серед інших переваг вентиля можна виділити наступні пункти:
- Висока швидкість роботи;
- Порівняно невеликий хід затвора;
- Невеликі габарити і будівельна довжина;
- Високий рівень герметичності завдяки використанню кільця ущільнювача;
- Простота в монтажі і подальшому обслуговуванні обладнання;
- При необхідності можна провести повноцінний ремонт;
- Можливість використання при високій температурі робочого середовища і широкому температурному діапазоні.
Важливо відзначити, що при використанні вентилів потрібно обов'язково дотримуватися заявлене виробником напрямок потоку робочого середовища. Подивитися даний напрямок можна поглянувши на корпус запірного клапана. Якщо встановити обладнання в протилежної орієнтації, то це може стати причиною зриву тарілки зі штока, а також гарантовано призведе до більш складного управління.
Основна відмінність вентиля від засувки полягає в русі запірного елемента щодо потоку робочого середовища. В клапані рух запірного органу здійснюється паралельно потоку, що забезпечує кращу герметизацію і швидкість роботи. Саме тому вентилі часто використовуються в більш важких умовах експлуатації, що викликано підвищеним тиском, а також температурним режимом. При цьому всі перераховані вище переваги вдалося досягти, в тому числі завдяки невеликому розміру пристрою, тому часто діаметр вентиля не перевищує значення Ду 150.
Особливості засувок для труб
Засувки для труб є різновидом запірної арматури, в якій запірний орган рухається перпендикулярно потоку, що транспортується робочого середовища. Засувки дуже рідко використовуються для регулювання потоку, часто їх основна функція полягає в його перекритті і відповідно відкритті. Загальні параметри сфери, в якій можна використовувати засувки наступні:
- Діаметр трубопровідної системи: від 15 мм до 2 м;
- Показник робочого тиску: p ≤ 25 атм.
За умови правильного вибору даного обладнання можна говорити про наступні переваги засувок:
- Низький рівень гідравлічного опору;
- Проста конструкція, яка забезпечує стабільність роботи;
- Надійність запірного механізму;
- Можливість роботи при широкому діапазоні температури і тиску.
Засувки можна розділити між собою щодо типу затвора, а саме:
- Клинові;
- Паралельні;
- Шиберні.
Шиберная засувка часто називається ножова, що обумовлено особливостями її зовнішнього вигляду і функціоналу.
У чому відмінності між засувкою і вентилем
Виходячи з розглянутих особливостей вентилів і засувок можна відзначити наступні основні відмінності між цими видами трубопровідної арматури.
Конструкциія | Засувка | Вентиль |
---|---|---|
Особливості корпуса | Конструкція корпусу має циліндричний тип, а потік робочого середовища не змінює свого напрямку | Всередині корпусу відзначається складна система, що забезпечує подвійне провертання потоку на 90° |
Затвор | Клин, шибер | Золотник, конусоподібний затвор |
Рух запірного елемента | Перпендикулярно потоку | Паралельно потоку |
Постановка питання з боку багатьох людей "що краще?" є неправильною, адже кожен вид устаткування підбирається під конкретні умови його подальшої експлуатації. У разі необхідності правильного підбору, ви можете звернутися до фахівців нашої компанії.
- Рекомендації як правильно вибрати вогнегасник для квартири та приватного будинку. Особливості самостійного вибору вогнегасника в машину. Покрокова інструкція щодо вибору та поради від фахівців.
- Практичні рекомендації що робити, якщо запітів лічильник на гарячу воду. Що робити, якщо запотів лічильник холодної води в колодязі і на що це може вплинути. Чому лічильники можуть запітніти і як цього уникнути.