Продавець ТОВ Арматура розвиває свій бізнес на Prom.ua 3 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
44 відгуків
+380 (63) 206-56-87
+380 (96) 006-94-54
Київ, Україна
ТОВ Арматура
Залишити відгук

Як відрізнити вентиль від засувки?

Як відрізнити вентиль від засувки?

Засувки та вентилі можна заслужено вважати найбільш популярними видами запірної арматури, яка використовується з метою максимально швидкого перекриття потоку робочого середовища. Популярність обладнання викликана можливістю його використання в самих різних галузях промислової діяльності, а також використанням в процесі виробництва найрізноманітніших матеріалів.

Для багатьох людей відрізнити вентиль від засувки може бути проблематично, тому в даному матеріалі ми розглянемо це питання більш детально і постараємося відповісти на наступні питання:

 1. Яка різниця між вентилем і засувкою?
 2. Що краще вибрати?
Важливо. Вентилі також звуться запірні клапани, що викликано особливостями їх конструкції.

Особливості використання вентилів

Найчастіше вентилі відрізняються порівняно невеликими габаритами щодо засувок аналогічного діаметру. Більш того, зважаючи на свою конструкції запірний орган переміщується з меншим зусиллям, що є незаперечною перевагою запірного клапана з ручним керуванням. Серед інших переваг вентиля можна виділити наступні пункти:

 • Висока швидкість роботи;
 • Порівняно невеликий хід затвора;
 • Невеликі габарити і будівельна довжина;
 • Високий рівень герметичності завдяки використанню кільця ущільнювача;
 • Простота в монтажі і подальшому обслуговуванні обладнання;
 • При необхідності можна провести повноцінний ремонт;
 • Можливість використання при високій температурі робочого середовища і широкому температурному діапазоні.

Важливо відзначити, що при використанні вентилів потрібно обов'язково дотримуватися заявлене виробником напрямок потоку робочого середовища. Подивитися даний напрямок можна поглянувши на корпус запірного клапана. Якщо встановити обладнання в протилежної орієнтації, то це може стати причиною зриву тарілки зі штока, а також гарантовано призведе до більш складного управління.

Вентилі (Клапани запірні)

Основна відмінність вентиля від засувки полягає в русі запірного елемента щодо потоку робочого середовища. В клапані рух запірного органу здійснюється паралельно потоку, що забезпечує кращу герметизацію і швидкість роботи. Саме тому вентилі часто використовуються в більш важких умовах експлуатації, що викликано підвищеним тиском, а також температурним режимом. При цьому всі перераховані вище переваги вдалося досягти, в тому числі завдяки невеликому розміру пристрою, тому часто діаметр вентиля не перевищує значення Ду 150.

Особливості засувок для труб

Засувки для труб є різновидом запірної арматури, в якій запірний орган рухається перпендикулярно потоку, що транспортується робочого середовища. Засувки дуже рідко використовуються для регулювання потоку, часто їх основна функція полягає в його перекритті і відповідно відкритті. Загальні параметри сфери, в якій можна використовувати засувки наступні:

 • Діаметр трубопровідної системи: від 15 мм до 2 м;
 • Показник робочого тиску: p ≤ 25 атм.

Засувки для труб

За умови правильного вибору даного обладнання можна говорити про наступні переваги засувок:

 • Низький рівень гідравлічного опору;
 • Проста конструкція, яка забезпечує стабільність роботи;
 • Надійність запірного механізму;
 • Можливість роботи при широкому діапазоні температури і тиску.

Засувки можна розділити між собою щодо типу затвора, а саме:

 1. Клинові;
 2. Паралельні;
 3. Шиберні.

Шиберная засувка часто називається ножова, що обумовлено особливостями її зовнішнього вигляду і функціоналу.

У чому відмінності між засувкою і вентилем

Виходячи з розглянутих особливостей вентилів і засувок можна відзначити наступні основні відмінності між цими видами трубопровідної арматури.

Конструкциія Засувка Вентиль
Особливості корпуса  Конструкція корпусу має циліндричний тип, а потік робочого середовища не змінює свого напрямку  Всередині корпусу відзначається складна система, що забезпечує подвійне провертання потоку на 90° 
Затвор  Клин, шибер   Золотник, конусоподібний затвор 
Рух запірного елемента  Перпендикулярно потоку  Паралельно потоку 


Постановка питання з боку багатьох людей "що краще?" є неправильною, адже кожен вид устаткування підбирається під конкретні умови його подальшої експлуатації. У разі необхідності правильного підбору, ви можете звернутися до фахівців нашої компанії.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner