Що робити якщо запотів лічильник води
Через перепад температур, особливо в осінньо-зимовий період, може запітніти лічильник гарячої води. Конденсат не вдасться прибрати за допомогою сухої губки, оскільки краплі води збираються всередині, під склом.
Чому лічильник води запітів зсередини?
Якщо лічильник холодної води запітнів зсередини, утворення конденсату пояснити просто: порушена герметичність приладу. Між його корпусом та трубою водопостачання ставиться гумова прокладка. Це робиться для того, щоб захистити пристрій від дії вологи. Якщо прокладка ушкоджується, виникає ризик появи вологи під склом вимірювального приладу. Якщо проблему вчасно не усунути, це може вплинути на коректність відображення показників витрати води.
Визначимо основні причини, чому може протікати прокладка:
- Ушкодження приладу чи деформація його конструкції. Таке часто буває, наприклад, коли пристрій ставиться магніт для скручування поточних показників. Отже, прокладка ушкоджується та порушується герметичність обладнання.
- Зношування гумової прокладки. Згодом матеріал зношується, втрачає свою цілісність. Тому треба вибирати якісну прокладку і не забувати міняти її, один раз на 3-4 роки.
- Усунення прокладки. Під час сантехнічних робіт прокладка може усунути або пошкодитися. І тут фахівці рекомендують її замінити.
На утворення конденсату всередині лічильника впливає рівень вологості в приміщенні.
Що робити, якщо запотів лічильник гарячої води?
Якщо ви виявили краплі води під склом пристрою, найкраще відразу звернутися до керуючої компанії, яка займається обслуговуванням усередині будинкових лічильників. Цю проблему треба вирішувати не лише тому, що буде складно знімати свідчення по воді через погану видимість цифр. Наслідки можуть бути значно серйознішими. Якщо прокладка втратить герметичність, то у водопровідну трубу надходитиме повітря. А це означає, що він рухатиметься трубами разом з водою і збільшиться загальна витрата.
- якщо лічильник запотіває, треба його замінити, або поміняти прокладку. Але оскільки на приладі стоять пломби, зробити це може тільки майстер, який має відповідні повноваження та спеціальний інструмент.
- поки ви чекатимете заміну приладу, можете вжити тимчасових заходів:
- просушити лічильник звичайним феном. Встановіть на ньому мінімальну швидкість та тепловий режим. Слідкуйте, щоб не перегріти скло, інакше його можна розплавити.
- без зусиль постукайте по трубах. У зв'язку з тим, що лічильник встановлюється безпосередньо на самі труби, стукіт по них допоможе зтрусити краплі води під склом вимірювального приладу. Так, ви зможете побачити цифри показань та передати інформацію до організації з водопостачання. Не стукайте по старих і старих трубах. Інакше можна їх пошкодити.
Якщо запотів лічильник гарячої води, що робити не можна?
Не можна самостійно розкривати прилад і знімати пломби, щоб усунути несправність, якщо запотів водомір у колодязі чи побутовий лічильник. Ушкодження пломби вважається грубим порушенням правил експлуатації водомірів. Тому можуть виникнути надалі проблеми з контролюючим органом. У результаті показання на воду розраховуватимуться за нормою за весь період з моменту останньої перевірки, а не за поточними показаннями. Крім того, при самостійному ремонті можна поламати прилад та повністю вивести його з ладу.
Не можна в свердлити отвори в трубах, щоб запустити повітря в систему для усунення вологи в лічильнику. Керівна компанія розцінює такі дії як умисне фізичне ушкодження приладу. А це означає, що при проходженні чергової перевірки можуть виникнути серйозні проблеми. В результаті вам доведеться заплатити штраф та купити новий лічильник для встановлення.
Якщо запотів водяний лічильник, і що робити ви не знаєте, повідомте про вашу проблему у водоканал. Не порушуйте норми законодавства з експлуатації всередині будинкових вимірювальних приладів, щоб не отримати великого штрафу.
- Рекомендації як правильно вибрати вогнегасник для квартири та приватного будинку. Особливості самостійного вибору вогнегасника в машину. Покрокова інструкція щодо вибору та поради від фахівців.
- Основні відмінності порошкового та вуглекислотного вогнегасників, які варто враховувати при виборі. Чим відрізняються порошковий або вуглекислотний вогнегасник на практиці та як правильно підібрати потрібний виріб.