Продавець ТОВ Арматура розвиває свій бізнес на Prom.ua 3 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
50 відгуків
+380 (96) 006-94-54
+380 (63) 206-56-87
Київ, Україна
ТОВ Арматура
Залишити відгук

Чим відрізняється вуглекислотний вогнегасник від порошкового?

Чим відрізняється вуглекислотний вогнегасник від порошкового?

Порошкові та вуглекислотні вогнегасники сьогодні вважаються найпоширенішими варіантами. Попит ними зумовлений ефективним гасінням пожеж різних класів. Однак незважаючи на те, що обидва апарати використовуються в різних сферах, між ними є низка істотних відмінностей.

Який вибрати вогнегасник: вуглекислотний та порошковий, відмінності та властивості

Головна відмінність порошкового та вуглекислотного вогнегасника полягає в їх наповненні та принципі роботи:

  1. Вуглекислотний: наповнений рідкою речовиною. Вступаючи в хімічну реакцію, ця речовина перетворюється на газ при його розпиленні з вогнегасника. Осередок займання гаситься за рахунок того, що вуглекислий газ витісняє кисень і не дає вогню поширюватися. Основна перевага цього варіанта – охолодження поверхні, яка вкрита полум'ям.
  2. Порошковий: різниця полягає в тому, що вогнегасник наповнений спеціальним порошком та газом, який його витісняє у момент використання обладнання. Коли треба згасити об'єкт горіння, потрібно натиснути на пусковий важіль. У цей момент усередині балона газ витісняє порошок. Ця речовина потрапляє на поверхню, що горить, та перекриває до цього місця доступ кисню. В результаті вогонь гасне.

Чим відрізняється вогнегасник порошковий від вуглекислотного за призначенням?

  • порошкові вогнегасники можна застосовувати для усунення загоряння твердих поверхонь – тканина, гума, дерево, папір; для гасіння електричних установок та металів, горючих речовин. Чи не підходить таке пожежне обладнання для гасіння матеріалів, для горіння яких не обов'язково повинен бути доступ кисню;
  • вуглекислотні вогнегасники можуть використовуватися для гасіння електричного обладнання та рідких горючих речовин.

Ще один важливий момент, чим відрізняються порошковий та вуглекислотний вогнегасник, – це ефект після застосування. У випадку з порошковим апаратом виділяється велика кількість пилу, який суттєво погіршує видимість вогнища займання.

Цей пил осідає щільним шаром на всіх матеріалах, меблях, речах. Тому використання цього варіанта не бажано для таких приміщень, де зберігаються цінні матеріали. Та й такий вогнегасник не охолоджує поверхню, що обробляється, тому часто об'єкти покриваються полум'ям повторно.

Вуглекислотні вогнегасники охолоджують поверхню. Тому категорично необхідно уникати прямого контакту розтруба апарату з відкритими ділянками тіла. Це означає, що гасити таким пристроєм одяг, що горить, безпосередньо на людині не можна.

Після застосування обох вогнегасників бажано ретельно провітрити приміщення. Це допоможе уникнути негативного впливу на здоров'я людини шкідливої пари, та й наповнить кімнату необхідним киснем.

Обидва варіанти підійдуть для гасіння проводки, горючих газів та рідких речовин. Для обробки твердих матеріалів найкраще використовувати порошковий вогнегасник. Вуглекислотний апарат можна вибирати під час займання електричного високопотужного обладнання. Вибирайте тип вогнегасника з урахуванням палаючого матеріалу. Таке рішення матиме ефективніший результат.

Інші статті
  • Як вибрати вогнегасник?
    Рекомендації як правильно вибрати вогнегасник для квартири та приватного будинку. Особливості самостійного вибору вогнегасника в машину. Покрокова інструкція щодо вибору та поради від фахівців.
  • Що робити якщо запотів лічильник води
    Практичні рекомендації що робити, якщо запітів лічильник на гарячу воду. Що робити, якщо запотів лічильник холодної води в колодязі і на що це може вплинути. Чому лічильники можуть запітніти і як цього уникнути.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner