Продавець ТОВ Арматура розвиває свій бізнес на Prom.ua 4 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
52 відгуків
+380 (96) 006-94-54
+380 (63) 206-56-87
Київ, Україна
ТОВ Арматура
Залишити відгук

Конденсатовідвідники: типи і принцип дії обладнання

Конденсатовідвідники: типи і принцип дії обладнання

Конденсатовідвідники - це різновид промислової трубопровідної арматури, яка використовується з метою автоматичного відведення конденсату з трубопровідної системи. Конденсат з'являється через втрату паром тепла, а також в разі прогріву трубопровідної системи. Наявність всередині парових систем конденсату є основною причиною виникнення гідроударів, істотне зниження показника теплової потужності. Багато користувачів відчувають проблему не тільки з однозначною ідентифікацією даного обладнання, а й з його вибором.

Основні вимоги, які пред'являються до конденсатовідвідники, виглядають наступним чином:

  1. Відведення повітря повинен здійснюватися в автоматичному режимі;
  2. Необхідно забезпечити випуск води за умови затримування пара, для чого використовується механічний або гідравлічний затвор.

Серед додаткових завдань, які дозволяє вирішити використання конденсатовідвідника можна виділити повне виключення підтоплень конденсатів, а також утилізацію теплоти конденсату методом переохолодження. Устаткування відрізняється також щодо методу монтажу в трубопровідну систему на наступні види:

  • Конденсатовідвідники фланцеві;
  • Конденсатовідвідники різьбові.

Вибір конкретної моделі в даному випадку залежить від умов подальшої експлуатації обладнання та технологічних вимог всередині трубопровідної системи.

Типи конденсатоотводчиков

Завдяки тому, що всі конденсатоотводчики відрізняються між собою щодо принципу роботи, можна виділити такі різновиди:

  • Механічні. Принцип роботи обладнання подібного типу передбачає використання різниці в щільності пара і конденсату.
  • Термостатичні. Основний принцип роботи полягає в розширенні тел в процесі їх нагрівання, а також різниці показник температури конденсату і пара.
  • Термодинамічні. В роботі використовується аеродинамічний ефект і термодинамічні властивості середовища.

У деяких випадках на промислових підприємствах використовуються комбіновані моделі, що викликано особливостями їх експлуатації. Якщо ми розглядаємо принцип роботи комбінованого термостатичного / термодинамічної конденсатовідвідника, варто відзначити такі особливості:

  1. Управління відведення конденсату здійснюється завдяки використанню спеціального регулюючого елемента;
  2. Відкриття вироби здійснюється при порівняно невеликому переохолодженні, а закривається перед досягненням температури насичення;
  3. У разі закипання конденсату, конденсатовідвідник відразу закривається.

Процес регулювання температури конденсату здійснюється завдяки настройці регулятора на певний показник переохолодження.

Стадії роботи обладнання

Перший етап

У момент початку роботи парової системи, при проходженні холодного конденсату і повітря безпосередньо через конденсатовідвідник, біметалічні пластини всередині його конструкції перебувають в плоскому стані. Відповідно, конденсатовідвідник знаходиться в повністю відкритому положенні.

Другий етап

Температурні показники конденсату збільшуються і біметалічні пластини змінюють свою форму, втягуючи при цьому плунжер. У подібному випадку за рахунок скипання конденсату можна забезпечити термодинамічний ефект.

Третій етап

У момент, коли температура конденсату підходить до температури насичення, конденсатовідвідник знаходиться в практично повністю закритому положенні. За рахунок істотного зниження обсягу пара вторинного скипання, тиск між плунжером і сідлом нормалізується. Це призводить до того, що плунжер щільно притискається безпосередньо до сідла.

Чому не можна виводити конденсат через ручний клапан

Багато хто міг би припустити, що більш раціональним є контроль виведення конденсату можна здійснювати при використанні кульового крана. Використання кульового крана для подібних цілей можливо лише в теорії, але на практиці ручна настройка - це безперспективна робота. Основний мінус подібного методу полягає в тому, що запірна арматура, яка має фіксовану пропускну здатність, практично не реагує на різну кількість конденсату. У підсумковому результаті конденсат накопичується всередині трубопровідної системи, а також знижує ефективність її функціонування.

Інші статті
  • Як вибрати вогнегасник?
    Рекомендації як правильно вибрати вогнегасник для квартири та приватного будинку. Особливості самостійного вибору вогнегасника в машину. Покрокова інструкція щодо вибору та поради від фахівців.
  • Що робити якщо запотів лічильник води
    Практичні рекомендації що робити, якщо запітів лічильник на гарячу воду. Що робити, якщо запотів лічильник холодної води в колодязі і на що це може вплинути. Чому лічильники можуть запітніти і як цього уникнути.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner