Продавець ТОВ Арматура розвиває свій бізнес на Prom.ua 4 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
57 відгуків
+380 (96) 006-94-54
+380 (63) 206-56-87
Київ, Україна
ТОВ Арматура
Залишити відгук

Як приварити фланець до труби: правила монтажу фланцевих з'єднань

Як приварити фланець до труби: правила монтажу фланцевих з'єднань

Спочатку варто відзначити, що фланці - це спеціальні сталеві диски, які використовуються в цивільних і промислових технологічних лініях з метою з'єднання трубопровідних відрізків або монтажу запірно-регулюючої арматури.

Існує ряд правил, які необхідно розглянути перед монтажем і дотримуватися в процесі роботи з даними деталями трубопроводів. Дана стаття допоможе вам розібратися в тонкощах зварювальних робіт при створенні довговічного фланцевого соеліненія.

Деталі розділені на наступні основні види, що вкрай важливо враховувати перед приваркой:

  1. Комірні. Процес зварювання здійснюється з боку коміра встик до труби. При цьому внутрішній діаметр фланця повинен бути ідентичним діаметру труби, відповідно до норм ГОСТ 12821.
  2. Плоскі. Основною відмінністю даного вироби можна відзначити дещо більший внутрішній діаметр щодо зовнішнього розміру труби.
  3. Розтрубні. Застосовують в більшості випадків на трубах, які мають порівняно невеликий діаметр, але працюють під високим тиском. Головний недолік виробу полягає у відсутності стійкості до корозії. Приварка здійснюється з зовнішньої сторони при використанні кутового шва. При цьому важливо зберігати невеликий люфт, що дозволить виключити негативний вплив теплового розширення.
  4. Глухі. Фланець представляє собою диск плоскої форми з отворами, тому використовується з метою заглушки трубопроводу. Деталь неразборная, але зварювання фланця не здійснюється, проводиться лише стандартне кріплення.
  5. Різьбові. Застосовуються на трубопровідних системах невеликого діаметру, в яких можна попередньо нарізати різьблення. Відповідно метод зварювання практично не використовується.

Сварка фланцевЗавдяки правильному використанню фланцевого з'єднання можна забезпечити швидкі ремонтні роботи або заміну будь-якого пристрою на трубопроводі.

Щоб забезпечити високу якість фланцевого з'єднання, необхідно розглянути основні правила роботи з даними деталями трубопроводів.

Правила монтажу

Монтаж сталевих фланців здійснюється за умови дотримання таких основних правил:

  • В процесі монтажу необхідно усунути всі перекоси, а також видалити зайві зазори, за умови їх наявності;
  • Отвори для болтів і шпильок обов'язково необхідно розмістити один навпроти одного;
  • Щоб прихопити фланці, в роботі використовується точкове зварювання;
  • Важливо дотримуватися установку гайок з одного боку, а болтів з іншого;
  • Щоб використовувати фланці в агресивній робочої середовищі, раціонально провести монтаж спеціальних захисних кожухів;
  • Вибір прокладок здійснюється виходячи з розмірів фланців, керуючись при цьому зазначеними параметрами в нормах ГОСТ.

Етапи зварювальних робіт

Незважаючи на те, що використовується в процесі роботи обладнання і матеріали можуть дещо відрізнятися, але алгоритм роботи завжди однаковий:

  1. Здійснюється підготовка зварювальних ділянок. Виконується зачистка металу в місцях, які беруть участь у зварюванні.
  2. Обробка кромки. На даному етапі проводиться зріз фаски під кутом 30 °.
  3. Фіксація двох з'єднуються кінців в нерухомому стані.
  4. Прихвачує стику в трьох місцях, завдяки чому можна забезпечити повну нерухомість конструкції.
  5. Проводяться основні зварювальні роботи, після чого отриманий шов зачищається від утворився шлаку.

Якщо робота виконана правильно, то сталеві фланці приварюються до відрізка труби без усіляких перекосів, а сам шов буде максимально щільним і якісним.

Контроль якості

Щоб перевірити якість виконаного зварного шва, раціонально використовувати метод зовнішнього огляду за умови проведення необхідних замірів. Візуально оцінити якість з'єднання можна за наступними параметрами:

  1. Наявність тріщин;
  2. Непровари;
  3. Кратери розміром більше 0,5 мм;
  4. Наявність пір і прожогов;
  5. Шлакові включення.

Всі перераховані вище фактори є ознаками низької якості з'єднання. Також варто відзначити, що з'єднання є неякісним в разі відхилення висоти або ширини шва. Існують також варіанти неруйнівних методів контролю, а саме ультразвукової та радіографічний. Радиографический метод також використовується з метою контролю допускних стиків.

Компанія ТОВ Арматура пропонує кожному клієнтові вибрати серед широкого асортименту запірно-регулюючої арматури від кращих європейських виробників.
Інші статті
  • Як вибрати вогнегасник?
    Рекомендації як правильно вибрати вогнегасник для квартири та приватного будинку. Особливості самостійного вибору вогнегасника в машину. Покрокова інструкція щодо вибору та поради від фахівців.
  • Що робити якщо запотів лічильник води
    Практичні рекомендації що робити, якщо запітів лічильник на гарячу воду. Що робити, якщо запотів лічильник холодної води в колодязі і на що це може вплинути. Чому лічильники можуть запітніти і як цього уникнути.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner