Як приварити фланець до труби: правила монтажу фланцевих з'єднань
Спочатку варто відзначити, що фланці - це спеціальні сталеві диски, які використовуються в цивільних і промислових технологічних лініях з метою з'єднання трубопровідних відрізків або монтажу запірно-регулюючої арматури.
Існує ряд правил, які необхідно розглянути перед монтажем і дотримуватися в процесі роботи з даними деталями трубопроводів. Дана стаття допоможе вам розібратися в тонкощах зварювальних робіт при створенні довговічного фланцевого соеліненія.
Деталі розділені на наступні основні види, що вкрай важливо враховувати перед приваркой:
- Комірні. Процес зварювання здійснюється з боку коміра встик до труби. При цьому внутрішній діаметр фланця повинен бути ідентичним діаметру труби, відповідно до норм ГОСТ 12821.
- Плоскі. Основною відмінністю даного вироби можна відзначити дещо більший внутрішній діаметр щодо зовнішнього розміру труби.
- Розтрубні. Застосовують в більшості випадків на трубах, які мають порівняно невеликий діаметр, але працюють під високим тиском. Головний недолік виробу полягає у відсутності стійкості до корозії. Приварка здійснюється з зовнішньої сторони при використанні кутового шва. При цьому важливо зберігати невеликий люфт, що дозволить виключити негативний вплив теплового розширення.
- Глухі. Фланець представляє собою диск плоскої форми з отворами, тому використовується з метою заглушки трубопроводу. Деталь неразборная, але зварювання фланця не здійснюється, проводиться лише стандартне кріплення.
- Різьбові. Застосовуються на трубопровідних системах невеликого діаметру, в яких можна попередньо нарізати різьблення. Відповідно метод зварювання практично не використовується.
Завдяки правильному використанню фланцевого з'єднання можна забезпечити швидкі ремонтні роботи або заміну будь-якого пристрою на трубопроводі.
Правила монтажу
Монтаж сталевих фланців здійснюється за умови дотримання таких основних правил:
- В процесі монтажу необхідно усунути всі перекоси, а також видалити зайві зазори, за умови їх наявності;
- Отвори для болтів і шпильок обов'язково необхідно розмістити один навпроти одного;
- Щоб прихопити фланці, в роботі використовується точкове зварювання;
- Важливо дотримуватися установку гайок з одного боку, а болтів з іншого;
- Щоб використовувати фланці в агресивній робочої середовищі, раціонально провести монтаж спеціальних захисних кожухів;
- Вибір прокладок здійснюється виходячи з розмірів фланців, керуючись при цьому зазначеними параметрами в нормах ГОСТ.
Етапи зварювальних робіт
Незважаючи на те, що використовується в процесі роботи обладнання і матеріали можуть дещо відрізнятися, але алгоритм роботи завжди однаковий:
- Здійснюється підготовка зварювальних ділянок. Виконується зачистка металу в місцях, які беруть участь у зварюванні.
- Обробка кромки. На даному етапі проводиться зріз фаски під кутом 30 °.
- Фіксація двох з'єднуються кінців в нерухомому стані.
- Прихвачує стику в трьох місцях, завдяки чому можна забезпечити повну нерухомість конструкції.
- Проводяться основні зварювальні роботи, після чого отриманий шов зачищається від утворився шлаку.
Якщо робота виконана правильно, то сталеві фланці приварюються до відрізка труби без усіляких перекосів, а сам шов буде максимально щільним і якісним.
Контроль якості
Щоб перевірити якість виконаного зварного шва, раціонально використовувати метод зовнішнього огляду за умови проведення необхідних замірів. Візуально оцінити якість з'єднання можна за наступними параметрами:
- Наявність тріщин;
- Непровари;
- Кратери розміром більше 0,5 мм;
- Наявність пір і прожогов;
- Шлакові включення.
Всі перераховані вище фактори є ознаками низької якості з'єднання. Також варто відзначити, що з'єднання є неякісним в разі відхилення висоти або ширини шва. Існують також варіанти неруйнівних методів контролю, а саме ультразвукової та радіографічний. Радиографический метод також використовується з метою контролю допускних стиків.
- Рекомендації як правильно вибрати вогнегасник для квартири та приватного будинку. Особливості самостійного вибору вогнегасника в машину. Покрокова інструкція щодо вибору та поради від фахівців.
- Практичні рекомендації що робити, якщо запітів лічильник на гарячу воду. Що робити, якщо запотів лічильник холодної води в колодязі і на що це може вплинути. Чому лічильники можуть запітніти і як цього уникнути.