Продавець ТОВ Арматура розвиває свій бізнес на Prom.ua 3 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
44 відгуків
+380 (63) 206-56-87
+380 (96) 006-94-54
Київ, Україна
ТОВ Арматура
Залишити відгук

Как установить шаровый кран на металлическую трубу?

Как установить шаровый кран на металлическую трубу?

Процес заміни або першої установки кульового крана - це вкрай відповідальне питання, який вимагає великої уваги. У приватних будинках і квартирах кульові крани зустрічаються повсюдно, тому проблема їх монтажу варто вкрай гостро. Багато користувачів вважають, що самостійний монтаж кульового крана неможливий або потребує великих зусиль, тому в більшості випадків використовують послуги професіоналів. При цьому варто відзначити, що за умови дотримання всіх рекомендацій і уваги до деталей в процесі монтажу, можна без проблем впорається самостійно, забезпечуючи високий показник герметичності.

Монтажні роботи варто починати з попередньої підготовки. Першим етапом є вибір вироби, що ми описували раніше в нашому блозі. Якщо розглянути дане питання коротко, вибір кульового крана здійснюється за такими основними критеріями:

 1. Підбір крана по трубі. В даному випадку мова йде про різьбі крана, який повинен повністю збігатися з діаметром труби в місці монтажу. Практично всі відомі виробники вказують значення діаметра на корпусі крана, тому проблем з вибором бути не повинно. За умови неможливості підібрати відповідний діаметр під трубу, раціонально використовувати муфти та фітинги.
 2. Тип різьби на крані. Кожен досвідчений фахівець знає, що представлені на ринку кульові крани можуть мати внутрішню або зовнішню різьбу, а також комбінації в окремих моделях.

Важливо відзначити, що місце монтажу кульового крана не повинно заважати його нормальному функціонуванню та управління. Відповідно, перед установкою оціните можливість подальшого повороту крана. На трубопроводах горизонтального типу, монтаж крана повинен бути здійснений ручкою вгору, а ухил при цьому не повинен бути більше 45 градусів.

Особливості монтажних робіт

Монтажні роботи по установці кульового крана на трубу здійснюються при дотриманні наступних важливих особливостей:

 • Якщо кран розбірного типу, перед монтажними роботами враховуйте можливість подальшої розбирання;
 • Переміщення кулі після виконання зварювальних робіт неприпустимо;
 • Після монтажних робіт необхідно здійснити перевірку працездатності пристрою і подальше гідравлічне випробовування;
 • Монтаж на сталеву трубу необхідно здійснювати тільки за умови попереднього розрахунку навантажень;
 • Ущільнення нарізного сполучення здійснюється при використанні льону або ФУМ-стрічки.

Ключовою особливістю монтажних робіт є попередня перевірка трубопроводу на наявність бруду і пилу, що робить істотний вплив на міцність отриманого з'єднання.

Монтаж муфтового кульового крана

Муфтові кульові крани припускають монтаж до труби шляхом нарізного сполучення. Завдяки подібній особливості вдалося істотно зменшити габарити пристрою і виключити при цьому використання для монтажу додаткового обладнання. Весь процес включає в себе використання набору ключів і ущільнювачів.

Монтажні розміри нарізного кульового крана невеликі, тому знаходяться в діапазоні від 4 до 27 сантиметрів. Алгоритм робіт при установці подібних кранів виглядає наступним чином:

 1. Насамперед потрібно підібрати місце, де буде забезпечений повний вільний доступ, що забезпечить можливість роботи з краном після його монтажу;
 2. Необхідно повністю перекрити подачу води в трубопровідній системі, щоб не виникло проблем з процесом установки;
 3. Здійснюється перевірка цілісності патрубків, а також повне знежирення конструкції;
 4. При накручування різьби використовуйте ущільнювачів, що дозволить досягти максимальної герметичності.

Після установки зробіть пробний запуск роботи системи, попередньо змастивши поверхню з'єднання маслом. Це дозволить визначити наявність бульбашок або протікання, герметизація яких дозволить уникнути аварійних ситуацій в майбутньому.

Установка фланцевого крана

Головною особливістю конструкції фланцевого кульового крана є наявність приєднувальних фланців, які використовуються для монтажу. Популярність подібного виду кранів обумовлена ​​його універсальністю і надійністю при експлуатації в промислових трубопровідних системах. Також варто виділити можливість подальшого демонтажу, за умови дотримання високого показника герметичності. Монтажні роботи з установкою фланцевого кульового крана здійснюються для трубопроводів, діаметр яких перевищує 15 мм.

Для монтажних робіт вам обов'язково потрібно мати меж фланцеві прокладки, а також болти, які використовуються для установки. Наступні дії при монтажі виглядають наступним чином:

 1. Спочатку проводиться перевірка цілісності і функціональності крана, а його монтаж здійснюється у відкритому положенні кулі;
 2. Перед установкою переконайтеся в тому, що після монтажу можна буде повноцінно управляти фланцевим краном;
 3. Фланці трубопроводу і крана з'єднуються між собою за допомогою болтів, з використанням при цьому міжфланцеве прокладок;
 4. Остаточним етапом є затягування болтів по діагоналі.

Саме завдяки використанню в процесі монтажу міжфланцевих прокладок можна забезпечити високий рівень герметичності готового з'єднання і нормальне функціонування крана. Також важливо приділити увагу попередній підготовці поверхні фланців в місцях стикування.

Монтаж приварних кульових кранів

Подібний метод монтажу передбачає свої певні переваги, а також недоліки. Виходячи з назви можна відзначити, що приварной кульовий кран встановлюється на трубу за допомогою приварювання. Головною особливістю подібного обладнання можна назвати забезпечення максимального рівня герметичності з'єднання крана з трубопроводом. Це особливо актуально в системах з підвищеними технологічними вимогами. Процес монтажу приварного кульового крана виглядає наступним чином:

 1. Насамперед необхідно провести підготовчі роботи, після чого переконається в повній відсутності води і забруднень всередині трубопровідної системи;
 2. Корпус труби необхідно охолодити в тому випадку, якщо його температура перевищує 90 градусів;
 3. Якщо установка здійснюється в горизонтальному положенні, то необхідно відкрити кран;
 4. Не можна повертати кулю до моменту, поки кран повністю не охолоне після зварювання.

Для монтажних робіт вам необхідно використовувати спеціальний зварювальний апарат. Робота є досить складною, тому для досягнення високої якості з'єднання і належного рівня герметичності, необхідно використовувати послуги професіоналів.

Помилки в процесі монтажу

Спочатку потрібно розуміти, що монтаж кульового крана повинен проводитися професіоналами для забезпечення належної якості з'єднання і нормального функціонування обладнання в майбутньому. Серед основних помилок, які допускають люди в процесі монтажу кульового крана можна відзначити наступні пункти:

 • Помилки при виборі кульового крана. В даному випадку важливо звернути увагу на технічні характеристики крана і зіставити їх з технологічними вимогами всередині трубопровідної системи. Обов'язково варто ознайомитися з параметрами крана перед його придбанням.
 • Порушення правил монтажу. В даному випадку яскравим прикладом подібних порушень можна відзначити перекіс фланців, що унеможливлює нормальне функціонування крана.

Важливо дотримуватися всіх інструкцій і рекомендацій виробника при монтажних роботах. При відсутності необхідних знань рекомендується звернутися до професіоналів.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner